Miluji pohyb a život.

 

Vše začalo již ve školce. Vzpomínám na ten okamžik. Teta (paní učitelka) ve školce mluvila o možnosti cvičení pro nás dětičky a má dušička dítěte byla ohromená, cítila obrovské nadšení i nedočkavost až cvičení začne. Bylo to velké těšení.

Tohle je ten okamžik na který si vzpomenu, když se řekne „Těším se jak malé dítě“.

 

Život běží a my s ním. Moje dětské cvičení a později sportovní gymnastika, atletika, lyžování, turistika, aerobik, tanec i cyklistika. Žádný vrcholový sport, ale velká radost a uspokojení z pohybu. Pohyb je pro mě také dobrým pomocníkem pro lepší náladu a získání nové energie.

Naučil mě vytrvalosti a trpělivosti.

 

Cesta poznání

 

Nikdy nevíte k čemu Vám bude nemoc dobrá, kam vás posune, s kým Vás seznámí, co díky ní zažijete. Ovšem, pokud se nevzdáte a nepodlehnete jí.

 

V roce 2004 jsem si vyslechla diagnozu „Crohnova choroba“ ( chronické zánětlivé onemocnění trávicího ústrojí). Začala dlouhá cesta k uzdravení.

Již na samém začátku jsem se nějak nechtěla smířit s faktem, že nemoc je nevyléčitelná, že budu muset omezit své sportovní aktivity, že může přijít i operace a další omezení. Začala jsem hledat informace a ony postupně přicházely.

 

Nepodceňovala jsem léčbu a dodržovala vše co mi lékaři doporučovali a nemoc se uklidnila, občas se projevila silněji a tak jsem i já musela nasadit silnější léky.

 

V té době jsem měla svojí poradnu (výživové poradenství) v Rumburku a hledala jsem spolupracovníka. Na pohovor přišla žena, která sice práci nevzala, ale já se objednala k ní. Netušila jsem co mě čeká, ale chtěla jsem vyzkoušet vše co by mi pomohlo s mojí léčbou. Dozvěděla jsem se, že moje nemoc souvisí s psychickým blokem v mém podvědomí. Pocity byly smíšené, protože do té doby jsem se k těmto informacím nedostala. Proběhlo první odblokování a doporučení i na knížky. Začala jsem pracovat na informacích a tím nastal proces skutečného uzdravování. Moje návštěvy v poradně u Stáni se postupně změnily v přátelská posezení, která mám moc ráda.

 

Cítila jsem, že tahle metoda mi opravdu pomáhá a tak jsem se rozhodla pro absolvování kurzu „Poznej svůj cíl“ u Zdeňky Jordánové. V rozmezí čtyř let jsem absolvovala 12 stupňů, získala další informace a prohloubila zkušenosti s metodou ONE BRAIN / kineziologií.

 

Dnes jsem víc jak 8 let bez léků a můžu jíst a dělat co chci. Můj život se změnil a já jsem vděčná za vše co mě potkalo. Děkuji všem lidem které jsem potkala a potkávám.

 

S láskou Věra