CO CHCEME

 

ne-chceme /

Dnes jsem si přečetla jeden citát, který mě inspiroval k napsání těchto řádků.

„MYSL, KTERÁ JE PLNÁ STRACHU NEMÁ MÍSTO NA SNY.“

Je pro nás pak hodně těžké splnit si svá přání a jen těžko uskutečňujeme to, co bychom opravdu chtěli dělat, jak bychom chtěli žít, jak chceme vypadat.

Ve své praxi se setkávám s mnoha lidmi, kteří chtějí redukovat svojí váhu, někdo chce zhubnout pár kil, někdo i víc jak 30. Každý hledá jak to udělat, co má změnit a každý kdo začíná je plný nadšení a těší se na své výsledky. Ví, že potřebuje změnit stravování, přidat pohyb a tak dál...... Začne s hubnutím a všechno jde skvěle. Vždy když se o sebe začneme starat a dodržovat co je potřeba, kila jdou dolu. Paráda.

V této chvíli si věříme a víme, co chceme i proč. Během hubnutí však přicházejí nejrůznější situace, ty nejrůznější myšlenky, pochybnosti a obavy, nebo nás znejistí naše okolí svými poznámkami.

odoláte svým negativním myšlenkám a nástrahám v okolí?!

o kom pochybujete, kdo je váš největší nepřítel?!

Vaše upřímná odpověď vám může pomoci odolat, překonat obavy a vydržet.

Problém s ne-hubnutím může být mnohem hlubší a je potřeba se podívat více do svého nitra. Zjistit příčinu. Je potřeba otevřít skříňku našeho podvědomí a najít strašáka, který nám nedovolí dotáhnout vše do konce, zhubnout a váhu si udržet. Jsou tam ukryté vzorce (bloky) z našeho dětství nebo dospívání, které podvědomě používáme, i když nám již neslouží. Používáme je, i když na vědomé úrovni chceme hubnout. Bojujeme tak sami se sebou. Jedna část nás chce zhubnout a druhá část říká ne v podobě různých výmluv………………. Každý známe ty svoje. Výmluvy jsou jen zastírání skutečné příčiny.

Nefunkční vzorce jsou příčinou našeho ne-hubnutí, ale i jiných neúspěchů. Abychom dosáhli svého přání, je potřeba tyto vzorce odstranit na podvědomé úrovni. Nastavit si nový vzorec, který bude funkční a bude rezonovat s tím, co opravdu chceme.

Někdy nastane situace, kdy řekneme DOST a nefunkčního vzorce se zbavíme. Překonáme ho odhodláním, svou vůlí a vírou. Takové samovolné odblokování. Někdy ne a ne, nejde uskutečnit to co jsme "chtěli". Kde je naše odhodlání?

Vrací se vám vaše nadbytečná kila ? Něco zhubnete, opět naberete a vše se znovu opakuje!!! Nebo se vám vrací určité situace? Nemůžete přijít na to, proč zrovna vy, proč se vám vrací to, co se vám nelíbí, co „nechcete“. Obviňujete pak kde co a kde koho, ………problém je vždy uvnitř vás, ale vy ho nemůžete uchopit. Vztekáte se, nadáváte a jste nespokojení s tím co se vám děje. V případě hubnutí hledáte jiné zaručené diety. Možná rezignujete a „jste spokojeni“, říkáte: nevadí mi to, máme to v rodině, jsou na tom i hůř...... Výmluvy a výmluvy……………

VÝMLUVY, STRACH / co je za tím vším?

Přeji vám všem, abyste k sobě byli opravdu upřímní, našli své příčiny problémů a žili život podle svých představ.